Serdecznie zapraszamy do ciekawego świata pożyczek!

Jak długo będę czekać na pieniądze z chwilówki?

Jak szybka jest szybka pożyczka?

Szukając dobrej oferty pożyczkowej, niemal wszędzie uzyskamy jedną, stałą informację – że są to błyskawiczne pożyczki, udzielane w kilka, maksymalnie kilkanaście minut. Racja – realizując wszystko przez internet, już po pół godziny możemy dowolnie dysponować pożyczonymi środkami. W praktyce może okazać się zgoła inaczej. Proces składania wniosku, weryfikacji i przyznawania pieniędzy zależny jest bowiem od wielu czynników. Na co więc zwracać uwagę, by pożyczkę uzyskać w kilka minut, a nie w kilka dni?

Wypełnij formularz w kilka minut.

Podstawą uzyskania internetowej pożyczki jest wypełnienie wniosku, dzięki czemu pożyczkodawca może nas zweryfikować i przelać pieniądze na wskazane konto. Wypełnienie formularza nie zajmie nam faktycznie zbyt dużo czasu, nawet jeśli pożyczkodawca wymaga od nas podania miejsca pracy czy wykonywanego zawodu. Czy jednak jedynie ów wniosek będzie stanowił podstawę do podjęcia decyzji, najlepiej sprawdzić w regulaminie danej firmy. Czasem wymagane jest bowiem potwierdzenie wprowadzonych danych, przez dosłanie dokumentów (skan dowodu osobistego czy zaświadczenie z miejsca pracy), a w takim przypadku ilość pól w formularzu nie będzie miało znaczenia. Firma bowiem wyda decyzję dopiero po przesłaniu dokumentów. Dla przyspieszenia całej procedury, najczęściej wystarczy przedstawić tylko skany wymaganych dokumentów. Jeśli więc wcześniej zapoznamy się z regulaminem i przygotujemy się we właściwy sposób do wypełnienia wniosku, to proces weryfikacji przeciągnie się maksymalnie do kilku godzin. Ogromne znaczenie ma również czy z pożyczki korzystamy po raz pierwszy, czy jest to nasze kolejne zapytanie. Dużo firm bazuje na zakładaniu konta na swoim serwisie. Przy drugim, trzecim i każdym kolejnym razie, nasze wszystkie dane znajdują się już w bazie. Wystarczy się zalogować, podać kwotę pożyczki, by faktycznie w kolejnych kilkunastu minutach oczekiwać jedynie przelewu. Warunkiem jednak jest regularne spłacanie pożyczek. Przy nawet małym poślizgu, firma może odmówić nam kolejnego wsparcia finansowego.

Proces weryfikacyjne może trwać nawet do kilku dni.

Kolejnym i to dość skutecznym opóźniaczem może być wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Czas bowiem, w którym zostanie zrealizowany przelew, zależy od tego, pomiędzy jakimi bankami dokonywana jest transakcja. Jeśli więc posiadamy konto w tym samym banku, co nasz pożyczkodawca, to mamy również szczęście i proces weryfikacji trwać będzie faktycznie kilkanaście minut. Jeśli jednak firma korzysta z usług innego banku, to przelew może zostać zrealizowany nawet następnego dnia. Parabanki jednak chcą w szybki sposób realizować pożyczki, dlatego do przelewu weryfikacyjnego grosza mamy zazwyczaj kilka kont do wyboru. Warto na to zwrócić uwagę już przy wypełnianiu wniosku (czasem jest to traktowane jako zawarcie umowy), a nawet jeśli faktycznie pieniądze potrzebne są nam na już, to wcześniej sprawdzić, która firma ma w tym samym banku konto, co my. Zasady te będą jednak obowiązywać jedynie w dni robocze, podczas weekendu bowiem nawet przelewy wewnątrz jednego systemu nie zostaną zrealizowane. Wypełniając wniosek w sobotę, abo w niedzielę pieniądze zawsze najszybciej otrzymamy więc w poniedziałek. Oprócz weekendu złudne mogą być także godziny wieczorne i nocne, bo choć uda nam się wypełnić wniosek, zrealizować przelew, to proces weryfikacji zamyka pracownik danego biura (nie wszystkie firmy opierają się na w pełni zautomatyzowanym systemie). Znów więc należy wdrożyć zasadę, że z dopełnieniem wszystkich formalności najlepiej zdążyć przed godziną 18 – tą. Jest wtedy szansa, że zdążymy i z przelewem i z weryfikacją, zanim dane biuro zostanie zamknięte. Taki wniosek z dnia poprzedniego zostanie jednak rozpatrzony w pierwszej kolejności, pieniądze otrzymamy więc najpóźniej kolejnego dnia.

Dodatkowa weryfikacja przez telefon.

Choć należy to do rzadkości, to firmy zastrzegają sobie prawo telefonicznej weryfikacji naszego wniosku, nie tylko dzwoniąc na podany przez nas numer telefonu, ale również weryfikując nasze miejsce pracy. Takie działania nie muszą opóźnić procesu weryfikacji, pod warunkiem, że pracownikowi biura uda się szybko i płynnie potwierdzić wpisane w formularzu przez nas dane. Inną kwestią jest jeszcze obciążenie danego parabanku, pod względem ilości przesyłanych wniosków. Jeśli bowiem w danym czasie jest dużo zgłoszeń, nasz wniosek również nie zostanie szybko zweryfikowany. Opóźnienie nie powinno być jednak dłuższe niż kilka godzin, licząc od naszego zgłoszenia. Ważne jest bowiem, czy system weryfikacyjny jest zautomatyzowany, czy większość czynności pracownik wykonuje samodzielnie.

Może więc zdarzyć się tak, że wniosek wypełniliśmy w kilka minut, firma nie żąda od nas dodatkowych dokumentów, a przelew bankowy zrealizowaliśmy jest w tym samym banku, w którym posiadamy konto, a mimo to pieniądze otrzymaliśmy dopiero pięć godzin od wypełnienia wniosku. Może być też tak, że na pożyczkę poczekamy dłużej niż w banku, bo firma właśnie weryfikuje wiarygodność zamieszczonych przez nas danych. Jeśli czas jest dla nas najważniejszym priorytetem, to warto doczytać szczegóły na stronie, albo zasięgnąć rozmowy z konsultantem, jest bowiem wiele firm na rynku, w których wręcz na 100% szybko i sprawnie w ciągu kilkunastu minut zrealizujemy wszelkie formalności.