Serdecznie zapraszamy do ciekawego świata pożyczek!

Gdzie inwestorzy potrafią przechowywać złoto?

Kiedy inwestorzy już nabywają swoje złoto czy srebro bądź inny kruszec, pojawia się jeden z ważniejszych problemów – gdzie należy przechowywać swój kapitał, żeby był bezpieczny?

Internet czy też specjalistyczne czasopisma są pełne rozmaitych porad, a tak naprawdę każdemu odpowiada coś zupełnie innego. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Trzymanie złota w domu jest z jednej strony ryzykowne, ale z drugiej strony daje inwestorowi pewne poczucie, że ma wartościowe sztabki gdzieś niedaleko. Tu, jak nigdzie więcej możemy się jednak obawiać napaści, który celem jest zrabowanie cennego metalu.
W Stanach Zjednoczonych od 2005 do 2010 roku o 51 proc. wzrósł wskaźnik rabunków, które miały miejsce nie tylko w domach jubilerskich, ale też prywatnych domostwach. Jeśli więc decydujemy się na przechowywanie złota w domu, najlepiej, żeby było ono umieszczone w sejfie, a ten zaś najlepiej, żeby założyli nam fachowcy.

Nie ma sensu kupować sejfu w sklepie budowlanym

– równie dobrze moglibyśmy złoto włożyć w etui i położyć na regale w pokoju gościnnym…

Wielu inwestorów ucieka od banków, dlatego też nie chcą przechowywać monet czy sztabek w bankowych depozytach.
Specjaliści doradzają jednakże, aby w chowaniu drogocennych przedmiotów być jak najbardziej pomysłowymi. Kreatywność jest więc bardzo wskazana.

Dobrym pomysłem jest też… zakopanie złota. Największym zabezpieczeniem będzie jednak dla nas dyskrecja. Sąsiedzi czy znajomi i rodzina nie muszą wiedzieć, że jesteśmy w posiadaniu złota lub innych metali szlachetnych.