Serdecznie zapraszamy do ciekawego świata pożyczek!

BullionVault – czy wiesz już co to?

Kryzys na rynku przypomniał wszystkim, że lokowanie pieniędzy w metalach szlachetnych może być dobrym pomysłem bo złota czy srebra inflacja nie dosięgnie.

Kiedy jednak chcemy nabyć kruszec, napotykamy na dwa główne pytania, które niosą ze sobą pewne problemy. Są dwie drogi:

  1. Możemy wybrać zakup złota fizycznego i martwić się o jego przechowywanie i ubezpieczenie
  2. Możemy zdecydować się na zakup złota papierowego (certyfikatów) i z kolei nie mieć pewności czy nabyte sztabki rzeczywiście mają pokrycie w złocie. Zwykle wystawcy takich certyfikatów zapewniają nas, ze mają one pokrycie w kruszcu, ale nie podają nam numerów seryjnych sztab, w których rzeczywiście mamy ulokowane pieniądze.

Z ofertą czegoś oscylującego pomiędzy tymi dwoma opcjami występuje firma Galmarley Limited ze swoim serwisem BullionVault, który niedawno doczekał się także wersji polskiej.
Złoto, jakie nabyć można przy pomocy serwisu przechowywane jest w trzech skarbcach – Londynie, Nowym Jorku i Zurychu i to my wybieramy skarbiec, z którego chcemy nabyć kruszec. Zakup złota w BullionVault polega więc na zakupie fizycznego złota alokowanego, ale jednak bez możliwości posiadania go np. w domu.

Co więc różni BullionVault od innych serwisów oferujących zakup złota?

  1. W tym przypadku firma prezentuje na swojej stronie certyfikowaną, przez niezależnego (znanego z nazwy i podpisu) audytora listę sztab, wraz z numerami i kodowymi nazwami nabywców.
  2. Właścicielem zakupionego złota jest konkretna osoba przypisana do ułamkowej części konkretnej fizycznej sztaby podanej z numeru seryjnego. W ten sposób możemy mieć większą pewność niż w przypadku innych wystawców certyfikatów złota alokowanego.
  3. Dla osób prywatnych i drobnych inwestorów było zawsze bardzo trudno znaleźć prosty, bezpieczny i niezbyt kosztowny sposób kupowania, przechowywania a następnie sprzedawania złota. Dostęp do najbardziej konkurencyjnych cen złota na świecie jest udziałem jedynie uczestników profesjonalnego rynku tego kruszcu: wielkich dealerów, rafinerii, agencji rządowych czy banków złota. Sztabki, jakimi się obraca zwane są Good Delivery i są znacznie większe normalnych. Nie ma również możliwości zakupienia części sztabki a jedynie całą. BullionVault umożliwia zwykłym ludziom na całym świecie wejście w posiadanie złota w standardzie właściwym rynkowi profesjonalnemu w dowolnej ilości i przechowywanie go w akredytowanym skarbcu.
  4. Firma pojęła również działania mające na celu zapobieżenie praniu brudnych pieniędzy oraz lepsze zabezpieczenie przechowywanych aktywów. Wymaga ona wpłaty wyłącznie przelewem bankowym na rachunek w Wielkiej Brytanii. Niestety, wymóg ten generuje dla klientów pewne koszty. W przypadku wypłaty funduszy, przelew zwrotny dokonywany jest wyłącznie na rachunek, z którego pieniądze zostały wpłacone. W zdecydowany sposób zwiększa to bezpieczeństwo i przejrzystość.
  5. Dużym plusem jest również fakt, że BullionVault jako jedyny rynek jest otwarty przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.
  6. Do kosztów zakupu złota przez BullionVault dochodzi również opłata za jego przechowywanie oraz prowizja za sprzedaż, kupno i opłata za przelew bankowy. Koszty te jednak stają się niższe przy większych kwotach. Początkowa stawka prowizji wynosi 0,8% a po przekroczeniu progu 30 tysięcy zainwestowanych dolarów zaczyna sukcesywnie maleć. Im więcej więc kupisz, tym mniejszą prowizję zapłacisz.
  7. Otrzymujesz 1g złota oraz trochę gotówki, aby mieć szansę nauczyć się inwestowania, bez konieczności wcześniejszego lokowania własnych środków.

Trudno nie przyznać racji, że BullionVault jest najpewniejszym serwisem oferującym inwestycje w złoto na zdecydowanie najlepszych warunkach dla klienta. Zacznij już dziś pomnażać swój kapitał przy dzięki BullionVault.